Rasismus

26. března 2014 v 10:24 | Brooxy
Upřímně?
Rasistický blby bych nejradši poslala někam do plynu a uvařila je ve vlastní šťávě.
Nechápu to.Lidi jsou lidi a je snad jedno z jakého území pochází jejich předci ne?Je jedno jakou má barvu jejich pleť,protože to je jen následek toho,že jeho rodina žila po generace na určitém území.Evoluce!!
To je...jako když se některým rybám vyvinuly speciální silné ploutve protože v území,kde žijí jsou silné podvodní proudy.
Jasně,nebudem si nic nalhávat.Jsou národy které mají určité..zvyky.Ale to neznamená že všichni příslušníci té rasy jsou špatní.
Například úplně nenávidím větu "Cikáni jsou všichni líní a žijou jen ze sociálních dávek."
Ano,většina tak opravdu žije.Oni nemají (oo,"chudáčci") svůj stát a jsou to prostě kočovníci.Jejich myšlení je naprosto jiné než naše.Ale tím je nechci omlouvat...jen říkám,že ne všichni jsou takoví.Znám několik případů,kdy tomu tak není.Například v mém bývalém bydlišti žila naproti nám cikánská rodina.Byli to normální spořádaní občané s třemi dětmi,chodili slušně oblečení,rodiče měli dobře placenou,ale nervově náročnou práci a opravdu celí den dřeli,jako všichni lidé.Otec rodiny dělal manažera a matka měla malou cukrárnu,kde muselka denně pracovat,aby ji zvládla.Jejich děti vždycky slušně zdravili,hráli na hudební nástroje a docela se i dobře učili.Tak...kde je problé,že?
Proto říkám ANO! jsou i vyjímky.Proto nesnáším když někdo odsuzuje celý národ.
Nebo...další příklad.Matka mé kamarádky je tak řpíšerná rasistka až jí mám chuť někdy zabít.
Třeba...nesnáší vietnamce.
A to jako proč?Ona tvrdí,že si mají zůstat ve své vlastní zemi a nelézt do té naší.A proč by nesměli? Oni přece nemůžou za to,že ekonomika v jejich zemi stojí za hovno.Taky potřebují nějakým způsobem uživit své rodiny.A navíc,to není žádná novinka,všichni víme jak jsou strašně pracovití.Vždyť ty jejich krámečky jsou otevřené denně,bez víkendu,skoro celý den!!Tak...copak si to nezaslouží?Trochu vzájemné úcty?
Mohla byc tady vyjmenovávat spousty a spousty případů,včetně útoků a napadení různých etnických ras,ale opravdu by to bylo na dlouho.
Pravdou je,že ano,všichni vypadáme jinak.Ale to,že někdo má tmavou pleť,jinej šikmé oči a třetí je třeba fialovej,neznamená,že je něco méně.Všichni lidé na této planetě jsou si rovni a měli by si to uvědomovat.Vyvinuli jsme se ze stejného druhu a naše barva je jen otázka toho,kde naše geny po staletí žili.
Naše pleť je světlá,nežijeme totiž zrovna v tropech a nikdo nám za ní nenadává,ačkoliv často vypadáme jako sejry.
Tak pro to si myslím,že bychom se měli chovat prostě a čistě jako lidi,a ne jako blbci bez mozku.
Mozek jsme totiž dostali všichni.Na to není žádná výmluva.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama