Sebevědomí

28. dubna 2014 v 20:56 | BROOXY
Je to hodně omílané téma,obzvlášť mezi holkama(ano,kdo si nevšimnul,tento blog je převážně pro holky a kluci tu toho asi mco nenajdou Překvapený).
Co je to vlastně sebevědomí?Hm...
Definujme to jako jakousi lajnu,podle které člověk soudí,jak je araktivní,schopný,vtipný atd.
Ovšem tuto lajnu si tvoříme sami.Ano,může k tomu přispívat okolí(když vám třeba spolužačka řekne že máte velký nos),ale je to jen čistě v naší hlavě a pouze my si určujeme výši našeho sebevědomí.
Já osobně jej dělím to tří skupin:
  • NÍZKÉ
  • STŘEDNÍ,ZDRAVÉ
  • VYSOKÉ
Nízké sebevědomí je ten druh,kdy se holka neustále kontroluje,zda jí někde neleze malinkatej špíček,jestli v tomhle triku nevypadá jak lední medvěd,skrývá svůj obličej pod tunou make-upu,chodí s hlavou věčně zaraženou do chodníku,bojí se zeptat na cestu nebo nedejbože v obchoďáku,kde mají banány...prostě si nevěří a je přesvědčená,že je ošklivá,nešikovná,hnusná a tlustá.

Vysoké taky není zrovna nejlepší,ačkoliv je rozhodně lepší než nízké.Je ale otázka,zda má daná slečna na vysoké sebevědomí nárok,nebo prostě nemá soudnost.

Podle mne je ale úplně nejideálnější takové střední sebevědomí,kdy je žena sama se sebou spokojená,ale je schopna uznat svoje nedostatky(jako že prostě by si měla vzít ty šaty o číslo větší a pak nevypadala jak Michelin).
Muži mají rádi ženy,které mají zdravé sebevědomí.Dívka,která se sama sobě líbí zaujme rozhodně více než zakřiknutá chudinka,která se bojí sama sebe a nemá se ráda,tak natož aby ji měl rád někdo jiný.
Jenže je mnohdy vééélmi obtížné dosáhnout úrovně zdravého sebevědomí.Osobně jsem touto změnou prošla a proto bych si dovolila dát pár tad těm,kteří si sami sobě vůbec nevěří:

JAK ZVÝŠIT SEBEVĚDOMÍ???
Jako první si musíme uvědomit,že každá žena,bez ohledu na váhu,rysy nebo národnost je krásná bytost.Jsme ženy,dívky,slečny,jsme éterické a krásné,jsme víly.Ano?

  1. HLAVU VZHŮRU
Nechoďte po ulici tak,že to vypadá jako byste chtěli posnídat chodník.Hezky narovnat postoj,hlavu vzhůru,vypnout hruď a oči pěkně před sebe.Žádné očumování země.
Tímhle jsem začala úplně na začáku.Zvedla jsem oči od svých zaprášených tenisek a bylo.Nejlepší je,když navazujete i krátké a letmé oční kontakty(pozor,jen s muži,nikoliv s ženami!!!).Nedělejte,že ten člověk tam nestojí.
Vezmeme si reálnou situaci.Jdete po ulici a proti vám jde sexy kluk.Co uděláte?Ne!Žádný koukání do mobilu,hezky se narovnáme a projdeme kolem s rozjasněným obličejem,přičemž na onoho sexouše zběžně pohlédneme.Třeba vteřinu,dvě.Už to snačí,abyste viděli jeho reakci.Neuhýbejte před každým pohledem.Koukněte se jim do očí,jako by jste říkali "Ano,dívám se přímo na tebe.Problém??"
Každému muži zalichotí pozornost od ženy.A proto dámy směle navazujte pohledy.
Začnou se vám vracet.

1.)ÚSMĚV PROSÍM
Ne nadarmo se říká,že úsměv je nejkrásnější ozdoba ženy.Nenaříkejte na křivé zuby,každý není jak z reklamy na zubní pastu.Působte veselým dojmem.Když budete vyzařovat pozitivní záření,budete se sami cítit nabití pozitivní energií a budete sama se sebou spokojenější.
Usmějte se v krámu na prodavačku,ve vlaku na průvodčího,v tramvaji na kluka co vás gentlemansky pustil první do dveří.
Rozdávejte úsměvy všude kolem,uvidíte,že se budete cítit líp.

2.)VÝBĚR OBLEČENÍ
Oblékejte se hlavně tak,abyste se sami sobě líbili a cítili se pohodlně.Nesoukejte se do těsných věcích,kde se pak musíte pořád kontrolovat,zda-li máte tohle nakřivo a jestli envypadáte blbě.
Zopakujme si.Jsme sexy.Oblékejte se podle toho.Vyzývavě ale zároveň ne moc.Nebojte se nosit šaty,jsou to symboly ženskosti,kašlete na svoje nohy,jste krásné takové,jaké jste.

3.)VÝBĚŘ ŠMINEK
Zkuste decentní líčení,které zvýrazní vaše přednosti.Máte li velké oči,dejte jim vyniknout,máte li husté obočí á la brežněv,nechte ho zapadnout a míto něj zvýrazněte třeba ústa.Nemalujte se jako k*rvy.


4.)UVĚDOMOVÁNÍ SEBE SAMA
Opakujte si,že jste hezké.POkud se na vás někdo usměje,řekněte si,že to bylo milé a nezačnete si hned kontrolovat jestli se nesměje třeba vašim vlasům.
Každá žena je krásná už jen proto,že je žena.Pokud se v nějakém outfitu cítíte opravdu dobře,řekněte si to.Řekněte si "ano,dneska mi to sluší,jsem kočka"
Uvidíte,že budete hned vypadat sebevědoměji.

5.)VÁHA-NO PROBLEMO
Kdyby měli právo na štěstí jen modelky,tak lidstvo brzy vyhyne.Koukněte se,kolikrát jste potkali baculatou dívčinu jak si táhne neskutečně sexy kluka,je to tím,že si ta holka věří a má dokonalou osobnost.
Podívejte se na plus size modelky.Jsou..krásné.
Nezáleží na váze,na tu kašlete,ale na tom,jak se cítíte ve svém těle.
Máte pár kilo navíc?Nenoste trička nad pupík a bílé kalhoty,co rozšiřují nohy.Sžijte se s módou,nepokoušejte se narvat do triček velikosti XXS a místo toho sáhněte po své velikosti.
KAždá je totiž krásná,když se ví jak ji nosit.

6.)SMÍCH
Smějte se,smějte se,smějte se.

7.)NEBÝT LACINÁ
Mějte úroveň.Když se zahodíte s každým individuem které na vás mrklo skrz sklenici rumu,budou toho opačná pohlaví a ostatní lidé využívat a pak vás i shazovat,což opět rozšlápne vaše sebevědomí.

8.)VŽDY MŮŽE BÝT HŮŘ
Je to krutá věta,ale je pravdivá.
Vemte si mne.Nejsem nijak krásná,nejsem ani hubená(spíše kulatá) a i přes to o mě kluci docela projevují zájem( z čehož můj kluk nemá úplně radost..)
Čím to je?
Sebevědomím.
Je to někdy těžké,ale snažím se vypadat tak,že mě mé tělo atd. netrápí,že si užívám života a všechny hatery posílám do háje.
Usmívám se...hodně.Ráda nosím šaty,rozpuštěné vlasy,střevíčky,náramky blablabla.prostě dámy..buďme sakra ženštější.Musíme vypadat žensky.
Ale to jsem nechtěla říct.
POdívejte se všude kolem.Uvidíte třeba holku a klidněs čistým svědomím si řeknete,že jste hezčí.
Jenže ona má kluka a vy ne.
Vidíte?
Čím to je?Nevím...
Pamatujte si,že vždy může být hůř.Na světe je holčička s obrovským nádorem co jí znetvořil obličej,či dívka s poruchou růstu.
Třeba sousedka si musí holit knírek,moje kamarádka má problém najít správnou velikost podprsenky,jináá vypadá jak babochlap.
A co?
Nezapomínejte,že ať vypadáte jakkoliv,ať už máte sto kilo,nebo čtyřicet,a´t máte nos jako skobu nebo třeba křivé zuby,ve skutečnosti to nikdy není tak,jak si to váš mozek nalhává.
Jsme dívky,jsme krásné a když o sebe pečujeme,víme že pro svou krásu děláme maximum,pak si s klidem můžeme jít k zrcadlu a říct:
"Sakra bejby,dneska ti to sekne."

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama