Květen 2014

Na vzhledu záleží

23. května 2014 v 17:27 | BROOXY
Vždycky mě nejvíc dokáže vytočit komentář typu "Na kráse přece nezáleží,hlavní je nitro."
Je to lež jako věž a nejhorší je,že tomu mnozí věří.
Počkat...dříve než rozzuřeně odejtete mne nechte domluvit Usmívající se
Myslela jsem tím,že každýmu se líbí jiný styl lidí a něco jiného,ale rozhodně se nepohrne za někým,kdo se mu vůbec fyzicky nelíbí.
Ano,záleží na vnitřku....ale až na druhý pohled.
Když totiž někoho určitá osoba uchvátí,tak začně zkoumat její/jeho nitro,ale rozhodně nikdo nezačně zkoumat jaký je uvnitř člověk,který ho na první pohled vůbec nepřitahuje
Chápete?
Je jedno,jestli má ta holka úžasnou osobnost nebo jestli je ten kluk neuvěřitelně milý a hodný.Pokud nezaujme navenek natolik,aby někdo začal zjišťovat jaký/á je uvnitř,tak má hold smůlu.To funguje pouze v případě,kdy někoho nějakou dobu znáte a zamilováváte se do něj postupně,do jeho osobnosti,do nitra...ne do vzhledu.
Víte co tím myslím?
Samozřejmě neříkám že každý sní jen o modelce nebo modelovi,ale o někom,kdo ho dokáže zaujmout.
Holka mého kamaráda ho prý na první pohled uchvátila tím jak se usmála,má upřímný a milý úsměv.Jeden kluk,ne zrovna úžasný krasavec,se mé kamarádce zalíbil kvůli tomu,že prý "má božsky řezané lícní kosti",nebo jak to podala.
Přitom ten kluk opravdu není moc pěkný a kamarádova holka má pár kil navíc.
Všude tehdy zafungovala chemie a mí přítelé své polovičky našli díky tomu,čím dokázali zaujmout.
Hezké,že?
Nemusíme být všichni otřesně dokonalí a bezchybní abychom dokázali zaujmout,ale musíme být zajímaví.
Ne střižení podle šablony jednoho vzoru.
Taky určitě záleží na tom,jak o sebe ta osoba pečuje a jak se chová.
Dám vám dva příklady:
Aneta a Karolína.Obě jsou malé,trochu při těle s krátkýma nohama a mají nečistou pleť a řídké vlasy.

Aneta se balí do několika vrstev oblečení a její postava se tak podobá jen zaoblenému balvanu.Nosí zvonáče,místo normálních džínů,sešmajdaný boty,ušmudlané triko bez potisku a o svoje vlasy či nedejbože pleť se vůbec nestará.Jak vstane,tak jde.Na ulici kouká do země a když se vyjadřuje,mluví tichým nevýrazným hlasem a je protivná.
Karolína miluje barvy a zkouší co jí nejvíc sluší.Má krátké nohy,ale nosí podpatky,miluje ženskost a tak nosí hodně šaty a sukně.Má nezdravou mastnou pleť,ale poctivě se o ní stará a ráno nedokonalosti trochu zamaskuje make-upem,takže to ani není tak špatné.O svoje vlasy pečuje a snaží se jim dodat objem (třeba trvalou),i když to někdy je složité.Její vyjadřování je příjemné,působí sympaticky a hodně se směje,či jenom usmívá.

Vidíte ten rozdíl? Pěkné že? S kým byste se radši bavili? S Anetou nebo Karolínou?
Já bych tipla že se slečnou číslo dva Líbající
A v tom to je.Nezáleží na vzhledu do určité míry.
Vy totiž nemusíte být krásní a hubení.
Musíte být zajímaví a působit dobrou energií.
V tom tkví to kouzlo...tedy...aspoň podle mne Mlčící

Nude makeup

18. května 2014 v 13:58 | BROOXY
Jde o takzvaný styl "namalovaná neńamalovaná" a troufnou si na něj jen některé dívky.
Nosí se poslední dobou hlavně přes jaro a léto,jelikož působí přírodně :-)
Já si normálně maluju i přes den krajní linky,ale párkrát jsem nude zkusila a opravdu se mi to líbí :-D
Mám tu pár rad:

1.)MAKEUP
Nepoužívejte těžký makeup,nejlépe vůbec žádný,případně jen světlý pudr.Pleť má půspbit co nejpřirozenějším dojmem a tak zamaskujte jen drobné nedostatky a nechté pleť dýchat.
Na tváře můžeme nanést trochu tvářenky v přírodním tónu.

2.)ROZJASNĚNÍ PLETI
Na to použijte bílý stín,nebo korektor a vyplňte s nim oblasti pod očima,na lícních kostek,na hřbetě nosu a trochu pod čarou obočí nebo u kořene nosu.

3.)OBOČÍ
Zvýrazněte své obočí tak,aby mělo podobnou barvu jako vaše vlasy.

4.)OČI
Do vnitřního koutku oka naneste trochu bílého stínu a na koutek vnějšího a hranu horního víčka buď světle růžovou nebo béžovou či hnědou.Můžete do spodní hrany víčka nanést trochu bílé tužky.

5.)ŘASY
Objem řas zvětšíte tím,že pod ně,nebo nad ně jemně naťupáte hnědou tužku či stíny a rozetřete je do ztracena(opravdu malou vrstvičku ale).Řasy pak pročísneme řasenkou.

6.)RTY
Rty necháme bez ničeho nebo je trochu zvárazníme bezbarvým nebo světle růžovým leskem.

A voilá,lehký denní make-up je na světě :-) Doufám že se vám líbí.


Smoothie

18. května 2014 v 2:52 | BROOXY

Jsem na tom skoro závislá,ale jelikož přes týden nemůžu budit rodinu,jak brzo vstávám,dělám si ho pokaždé přes víkend,kdy se vykutálím z postele skoro na oběd.
Navíc smoothie není náročné na přípravu,je vynikající,můžete si ho udělat absolutně podle sebe a navíc do vás po ránu nakopne pořádnou porci vitamínu.
Je to lepší než kafe nebo zelený čaj.
Připravila jsem si pár receptů,které občas uklohním doma.

Grapefruitové smoothie s kefírem

Vezměte jeden grapefruit a asi 250 ml kefíru bez příchuti,přimíchejte do toho dva kousky menšího a sladšího ovoce(třeba jahody,nebo jeden malý banán) a rozmixujte.Pro ty,co mají rádši hořké smoothie doporučuju červený frapefruit a pro ty co ostatní zase růžový grapefruit s narůžovělou dužinou-je méně hořký.
Výsledek (ač se to k sobě moc nehodí) je příjemně štiplavý na jazyku a díky grapefruitu i hořký a sladký zároveň.
Borůvkové smoothie

Vezmeme opět asi 250 g borůvek(nejlepší jsou ty velké,kanadské...ale drahé)a smícháme je se 150g bílého jogurtu nebo zakysané smetany.
Výsledek je vynikající,smetana vyváží sladkost borůvek.

Banánovo-mangové smoothie

Vezmeme jedno mango a menší banán,250 ml mléka a opět pořádně rozmixujeme.
Toto smoothie je hodně tekuté a sladší než ostatní.

Jahodovo-malinové smoothie s rybízem

Vezmeme hrst jahod,hrst rybízu a dvě hrsti malin(množství můžete změnit,mě to chutná s více malinami),přilijeme asi 100ml perlivé minerálky a trochu rozmixujeme.Když se nám to všechno rozmíchá vezmeme ještě 100g jogurtu a přimícháme ho do sklenice.
Smoothie má pak osvěžující chuť.

Melounové smoothie s broskví

Stačí jedna broskev,případně meruňka a srpek melounu.Přidáme mléko a trochu jogurtu nebo smetany.Broskev s melounem krásně kontrastuje.
Tak co? Usmívající se líbí??

Vyrostla jsem jako kluk ve "zkažené" generaci

17. května 2014 v 23:25 | BROOXY
Když mi bylo pět...až deset let.
Aneb období,kdy jsem se ani vzdáleně nepodobala holčičce.
Lišej na tváři,odřená kolena,místo roztomilých šatiček modré kšandy,vlasy podle hrnce střižený a bahno všude.
Lítala jsem s klackem po domě,mlátila všechny kolem všetně sousedů,kočku házela do bezénu(to je pravda,kočka se jmenovala Růžena a toho osudného dne nám záhadně utekla),sbírala žáby a lezla po stromech.
Ráno jsem vstávala brzo a večer nechtěla spát,nejedla jsem houby a z vany mě nikdy nemohli dostat ven.
Kamarádila jsem se s klukama a měli jsme "Tygří tlupu"(to bylo naše jméno,pokud to někomu nedošlo) ve který byl náčelník Šimon,největší a nejstarší kluk z tlupy.
Naše území se skládalo ze Severní strany lesa,kde jsme měli u největšího buku postavenou Skrýš,kterou jsem měla na starost převážně já.
Sušila jsem na šňůrách houby a jedovaté bobulě vraního oka s ďábelským úmyslem je naházet nepřátelům do pití.Kluci chodili "obstarat potravu" k sousedovi na stromy.Několikrát je už hnal pan Vošnička vidlemi zatímco kluci utíkali s kapsami plnými hrušek a jahod.
Ale měli jsme i soupeře.V Jižní části lesa sídlili Maškovci-sourozenci z velmi,velmi,početné rodiny,všichni s mastnou červenou pletí a temnými hnědými až zrzavými vlasy.Jejich velitel byl Hugo(fakt strašný jméno) a Agáta,dvojčata.
Oba byli dost vysocí,oproti nám,houževnatí a silní.
Jejich strýček byl tajemník města a tak si mohli dovolit velký domek na stromě,který jim postavil.I přes to podnikali pravidelný výpady do našeho kousku lesa.
Dan,až do mých patnácti let nejlepší kamarád(odstěhoval se na druhý konec ČR) měl roli tlumočníka a vyjednával mír,který se stejně vždy strhnul v bitvu o území.
Bylo nás víc(o dva členy),takže jsme většinou vyhráli a z boje vyšli jen s pár škrábanci a domů se vraceli maximálně s monoklem či roztrhlýma kalhotama.A Maškovci s pláčem a žalováním.
Jak jsme stárli,vymýšleli jsme si čím dál složitější pasti jak ty druhý nějak ńapálit(dodnes věřím v můj nápad kdy jsme roztavili čokoládu a obalili v ní kousky hnědé modelíny,kterou jsme jim pak nenápadně podstrčili...nikdy nezapomenu na jejich výraz když do toho kousli). a některé byly opravdu povedené(třeba ta jak jsem já a celá Tygří tlupa skončili po pás ve smrdutým rybníku).
Ale čím jsme byli starší,tím se naše rozdíli s Mačkovcema smazávaly a naše společenstvo se kompletně rozpadlo,když se Šimon zamiloval do jedné z nich-Markéty.
Tehdy nastal chaos a bezvládí,který ale netrval moc dlouho.Naše dvě "tlupy" se spojili a z dlouholetého nepřátelství se stalo téměř bratrství ( a SESTERSTVÍ) na život a na smrt.
Jo,bylo to úžasné dětství.
Tím spíš mě štvou ty kecy starších generací jak neustále nadávají na tu naši.Dělali jsme téměř to samé co oni.Jediný rozdíl,že jsme nenosili kalhoty tak děsivě a odpudivě vysoko.
I my jsme měli krásné dětství a jsem přesvědčena že i dnešní děti mají opravdu pěkné.
Lidi se mění,technologie se vyvíjí,lidstvo si zvyká jiným vymoženostem.Ta "starší" generace asi jen mohla snít o věcech jako je myčka nebo sušička,telefon,tablet...
To,že my to máme(sice ne od ranného dětství) přece neznamená,že jsme nějak zaostalí,ne? MrkajícíJak může někdo vůbec říct,že "tahle generace" je naprosto debilní a že ta vaše je nejlepší? Jsem skoro přesvědčená že to samé říkávali generace před vámi.
A myslím si,že doba nerozhoduje o tom,kdo jaký bude,nýbrž o tom,v jakém prostředí bude vyrůstat a jak dobře se v něm bude orientovat.Nesuďtě knihu podle obalu a generaci podle data narození.
To že se někdo narodil roku raz dva mu nedává právo se chovat k ostatním z roku pět šest jako totální blb s nadřazeneckým pohledem.
Je jiná doba,lidé jsou zvyklí na jiné věci a kdyby se nezměnilo ani chování a myšlení lidstva tak je veškerý vědecký pokrok k ničemu a mohla by se vynalézt klidně komora času a nikoho by to nezajímalo.

Staré skupiny mají něco do sebe

14. května 2014 v 19:08 | BROOXY
Prostě mají takové to kouzlo,víte co myslím?
Nechci působit jako nějaký rodič,či prarodič když kárá své děti,ale musím uznat,že dnešní hudba se mi vůbec nelíbí.
Koho máme? Katy Perry a Justina Biebra?One Direction?(tím nechci urazit někoho s jinám vkusem hudby,jen říkám svůj názor,samozřejmě se každému líbí něco jiného).
Samozřejmě že žijí SKVĚLÍ zpěváci a jiní(Pink,Rihanna,Eminem,Nickelback,My Chemical Romance,30 sec to Mars,We on The moon,Fall out boys,MIKA,Lady Gaga,Simple Plan,Adele...a spousta dalších),které uctívám jako své božstvo a podle mne jsou naprosto dokonalí...ale...přiznejme si...jsou "staří"
Tedy,nechci je nějak urazit,ale například když poslouchám My Chemical Romance,poslouchám od našich,jak to za mlada poslouchali už i oni.
Víte co myslím?
V poslední době nějakej převratnej objev nevyšel.
A podle toho co vidím jen tak ani nevyjde.
Zpět spěje do záhuby.SODOMA GOMORA MUTHERFUCKERS!!!!

Neodsuzuju opravdu něčí vkus hudby,ale myslím si,že 98% nejúžasnějších písniček už jsou dávno nazpívány.

Jen si poslechněte ta nejznámější jména.

Guns N' Roses,Ramons,ACDC,Beatles,Led Zeppelin,Jimi Hendrix,Aerosmith,The Doors,Pink Floyd,Oasis,Scorpions,Kiss,Metallica,Sex Pistols,Michael Jackson,Queen...to jsou všechno legendy na které se zapomíná.Přitom..ta hudba.Ty dlouhá kytarová sóla,ty texty,ty hlasy...z toho všeho mám husí kůži jen to slyším .
Někteří lidé to možná neocení ale do mně do naši hustili odmalička...
Navždy je budu milovat.

Tetování

11. května 2014 v 20:40 | BROOXY
Společnost se dělí na dvě skupiny.Na ty,kterým se tetování líbí a na ty,kterým ne.
Patřím do té první skupiny.
Jo,fakt se mi to líbí.Vždycky jsem snila o nějakém malém tetování na zápěstí.
Nemluvím o obrovským tetování přes celý záda(kdybych na to měla postavu tak jdu do toho),ale o něčem fakt malým,co by mi připomínalo určitou událost.Tajně si plánuju,že si k osmnáctinám pořídím něco na to zápěstí.
Třeba tohle:
Naši by asi nebyli proti,vzhledem k tomu,že táta má tetování přes celou ruku.Jediný člověk kterému by to v nějakém směru vadilo by byl asi můj kluk,ale vzhledem k tomu,že ví že dokážu bejt doooost tvrdohlavá tak se asi už smířil s tím,že mi to nerozmluví.
Spíš mne štvou předsudky lidí,co tetované občany ihned odsuzují.Staré zvyky.
Máte tetování-nedostanete práci.
Máte tetování-jste vandal a kriminálník.
WTF?Proč?
To že má někdo obrázek na těle o něm přece nic nevypovídá.Kůži přeci nosíme a je naše ozdoba.Každý si ji může ozdobit podle sebe a nikdo by ho za to neměl soudit.
A tatéři?Pche..to jsou umělci.
Zkusili jste si někdy krásné detaily namalovat byť jen tužkou na papír?A co mají říkat oni? Nemají gumu,nemají tužku,mají jen jehlu a inkoust,který vypouští pod kůži.Nesmí udělat sebemenší chybu.
A přitom jsou leckterá jejich "díla" naprosto skvostná.
Obdivuju je.

Další skupina lidí prozměnu brblá něco o tom,že až bude člově starý a vrásčitý,tak už to tetování pěkné nebude.
To si nemusíme nic nalhávat...nebude.Jen si myslím,že až vám bude kolem těch šedesáti a víc,tak nějaké zvrásnění tetování bude to poslední co vás bude zajímat.

No a pak je tu poslední otázka vkusu,a to,jestli lidi vědí,kdy přestat.
Někteří magoři si pak nechávají dělat různé implantáty aby vypadali co "nejdémonovatějc" a výsledek je opravdu děsivý.
Například tato žena,co si říká Upíří Dáma.Je opravdu...děsivá.

Ale spoustě lidí,zpěváku a celebrit tetování sluší.Třeba zpěvák kapely Maroon 5.

Prostě...prostě tetování je boží věc sama o sobě a takoví ti idioti,kteří to zavrhují a myslí si pak o tetovaném člověku bůhvíco...by měli shořet v pekle.
Pomalu.


Oslovení,které dokáže vytočit

9. května 2014 v 21:27 | BROOXY

HOLKY

1.)MLADÁ DÁMO
Jde o naprosto káravé oslovení,které s chutí používají rodiče,učitelé nebo různě starší lidé a vynucují si tím svou nadřazenost.
Nejčastěji protivné babky v metru.
Chápu,mějme respekt ke starším..blablabla...ale jakmile mě kdokoliv mladši než rok narození 1618(ano,to je přiměřené datum aby měl člověk právo na to mě tak oslovovat) nazve "mladou dámou",ihned ho zmaluju tak,že si svou protézu pěkně dlouho nevezme.

2.)PANÍ
Ano,mluvím vážně.Dokáže to dost vykolejit.Je na 99% jasné,že nikdo rozumný vám tak neřekne,ale mladší a blbější děti si to ještě neuvědomují.
Už několikrát jsem byla zastavena dítkem kolem sedmého roku života,které na mne zamrkalo kukadlama a sladkým hláskem se zeptalo "Paní,nevíte kde jsou tu záchody?"
Veřte nebo ne,ale být v šestnácti označená za paní...to udělá s člověkem hodně.

3.)VDOLEČKU,PRCINKO,KOČIČKO,ČUMÁČKU...
Chápu to ještě u kluka,se kterým daná osoba chodía že jí onen kluk nazývá takto(ačkoliv já si na nějak přeslazené výrazy moc nepotrpím...sorry zlato-ano,vím že to čteš),ale naprosto to nenávidím,když jdu po ulici a nazve mne takto nějakej ožrala.Mám pak chuť se otočit a nakopnout ho do nejpříslušnějšího místa.
Jednou mne tak oslovil učitel...nepřejte si zažít...

4.)HVÍZDÁNÍ
Teoreticky se to nedá považovat za oslovení,ale přivřu oko.
Některé holky si v tom vyloženě libují(ano,i mne to občas zalichotí),ale většinu času je to trochu...eh...nepříjemný.
Zvlášť když ten kdo na vás píská je buď arogantně vypadající idiot,nebo starej voschlej bezdomovec.
"Jupí"

KLUCI

(samotná nemůžu posoudit,ale poradila jsem se důkladně s kamarády opačného pohlaví a ti mi sesmolili tento malý seznam)

1.)MLADEJ!
Větší,silnější,namakanější alfa samec tím dává jasně najevo svojí nadřazenost. Třeba kdybyste byli psi, oslovující se vám právě nadřazeně vychcal na hlavu.

2.)KÁMO(u naprosto neznámých lidí,které jste v životě neviděli a nikdy už vidět nechcete)
"Nemáš cigáro, drobák nebo na brko?" Prostě vás někdo hodlá osockovat. Tečka

3.)MLADÍKU
Pípně vždycky(jako bonus vás u toho praští stařeckou holí) nějaká babča v metru,aby jste jí uvolnili místo nebo donesli nákup pro třináct členů rodiny do nejvyššího patra bez výtahu.A pak vyfasujete klokanku, protože tu přece všichni mladíci bez výjimky rádi.

4.)SYNKU
Tak to si pište, že teď přijdou na řadu rady do života. A bude jich hodně. O tom, že zbytečně utrácíte, že neumíte řadit, že na holky se musí jinak, a že jste vůbec takové budižkničemu.Uzavřeno.

A jako unisexový bonus na vás ještě můžou houknout "HEJ TY".
Tady končí individualita a začíná absolutní pohrdání ze strany volajícího, který se neobtěžuje rozlišovat ani mezi pohlavími.
Doporučuji volajícího řádně zmlátit,rozřezat a nakonec se sladkým úsměvem hodit do Vltavy.
Gratuluju.

Moje čmárání na papír

9. května 2014 v 18:54 | BROOXy
Nuže,byl pátek,nic se nedělo a tak jsem se rozhodla si trochu zlepšit náladu nějakou tou čmáranicí.Není to nic extra,jen černé pero a měkký papír,který všechno hezky rozpatlá.Pak to jen naskenovala a trochu ořízla.Tadáá...výsledek.
Piště mi názor :-)

(tato byla kreslená tužkou č.2,jelikož už mě pero začalo štvát :D )

Hippie style

7. května 2014 v 20:28 | BROOXY
Trochu styl hippie no...mám ho moc ráda,jen nevím,kde se takovéhle oblečení dá dobře sehnat(poraďte).Přijde mi to takové uvolněné,ženské,letní...prostě paráda.Za ty ombré šaty bych vraždila :-D


Outfit 0.2

7. května 2014 v 13:07 | BROOXY
Fakt moc se mi líbí tenhle outfit.Je takovej..ženskej a zároveň drsnej.Hm....
Musím tu sukni někde sehnat