Náboženství

8. července 2014 v 23:00 | BROOXY
Myslím že je to hodně omílané téma.Neustále všude vidíme boje (často jen slovní) mezi ateisty a křesťany/islamisty/katolíky....blablabla.
Trochu si teď tady rozeberu můj názor na náboženství.

Jelikož jsem byla vychovaná v naprosto ateistické rodině a nikdy jsem nějak neprahla po tom to měnit,považuju proto víru v Boha za něco,co jde naprosto mimo mne a totálně mě to nezajímá.
Většinu věřích respektuju,pokud si svoje náboženství vyznávají ve svém okolí a necpou ho mně.
Totálně neuznávám islám jako náboženství(pardon),jelikož mně prostě neskutečně štve,jak tam ženy berou jen jako věci(ano,přeci jen mám i svoji feministickou stránku).
A úplně bytostně nenávidím kecy křesťanů vůči homosexuálům,antikoncepci a potratům(nevím,jestli bych to sama dokázala,ale rozhodně je to svobodné rozhodnutí ženy,ne nějakých debilních černoprdelníků-pardon za ten výraz).
Homosexualita je nemoc? Vážně? A kněží ve středověku(kdo ví jestli ne i dnes..) byli asi všichni nemocní,ne?
Nahota a sex je považována za smilstvo...přitom lidé na svět přicházejí nazí a nevznikají jen z čistého vzduchu.

(Samozřejmě tohle neplatí o všech věřících,protože nejsou všichni takoví,že lpí jen na bibli.Momentálně mluvím o těch radikálních magorech.)

A úplně nejvíc směšná mi přijde právě ta bible,které tak věří.
Kdysi jsem ve škole chodila do třídy s holkou(čauky Nikčo),co byla přísná křesťanka a absolutně neuznávala evoluci nebo Velká Třesk,protože podle ní nás prostě Bůh stvořil už rovnou v této podobě během sedmi dnů.Potom Adam a Eva..atd.
Měli byste vždy vidět ty pohledy,kterými propalovala učitele dějepisu-chudák nevěděl co provedl.
A vůbec celkově v bibli nedává nic moc smysl.Začíná mluvícím hadem a končí čtyřhlavým monstrem.
Bravo!
Všechno v ní je tak snadno vyvratitelné pomocí dnešní technologie,až je to směšné.

Ale tak budiž...ať si někdo věří ve vesmírnou chobotnici co stvořila svět a nenávidí gaye.To je mi absolutně jedno.
Ale...potřebují k tomu tolik peněz?
Pokud já vím,Ježíš Kristus se narodil ve chlévě a celý svůj život byl chudý.A pokud církev kráčí v jeho stopách...jak může mít tolik peněz? Tolik majetků? Tolik...všeho?
Neměla by to rozdat chudým?

Prostě...náboženství je něco,co můj mozek nikdy nepochopí...a možná je to tak dobře.Z části obdivuju lidi,kteří v Boha věří,ale já taková nikdy nebudu.

Nehledě na to,že ať bych byla příslušníkem jakéhokoliv náboženství-JÁ skončím v pekle...

(PS:omlouvám se za trochu chaotický článek,ale je pozdě večer,můj mozek přepnul na úsporný režim,tudíž mlj pravopis je asi příšerný... a navíc jsem měla strašně moc nápadů co do toho článku vmáčknout a nějak se to strhlo v obrovitou smršť..pardon S vyplazeným jazykem)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Plačící anděl Plačící anděl | Web | 24. července 2014 v 12:49 | Reagovat

Já jsem křesťanka a trochu chápu to, co píšeš. Jasně, je blbost že had mluví a říká holce, aby sežrala nějaký pitomý jablko a z nebe na ně kouká trojúhelníkový oko. :D
Ale tahle část Bible byla napsaná před více než dvěma tisíci lety. My protestanté nebereme Bibli doslova. Je důležitý si uvědomit, že tohle jsou jenom obrazy tisíce let starý, jak si to tehdy lidi představovali, a že pokud z toho chceme něco mít, musíme to převést do něčeho pravděpodobnějšího, co je ale zároveň hodně podobný. (Trochu divný, já vím.) Tak například těch šest dní, co Bůh tvořil zemi mohlo být třeba šest tisíc let, kdo ví, jak dlouhý byl den pro Boha a tak dále. Mojžíš, když zamával holí a voda se rozestoupila-to má také chytré vysvětlení, v tom moři nějak přílivem a odlivem na jednom místě mizí voda či co. Píšu to hloupě, tak doufám, že to pochopíš.
Mě taky vadí radikálové a ti, co náboženství vnucují. Oni jsou hodně vidět, ale doopravdy to není ani polovina věřících.  (Mimochodem "Shit Won't Happen If I Work Harder" k protestantům je kravina, to psal nějakej neznalec)
Promiň, jestli je ten komentář zmatený. :)

2 brooxy brooxy | 25. července 2014 v 16:05 | Reagovat

[1]: Kdepak,docela se v tom vyznám :-D chápu že spousta lidí věří a tvoji víru ti neberu,jenom toho asi sama nikdy nebudu schopná.Prostě mám asi jiný způsob myšlení :-) (ano to s těma protestantama je kravina..dala jsem ho tam především kvůli "Knock knock Shit happens!" :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama