Sedmero triků jak si zlepšit náladu

8. listopadu 2014 v 14:30 | BROOXY
Znáte to.
Z nějakého nepochopitelně pochopitelného důvodu se cítíte pod psa,máte chuť skočit z mostu a naštvat tím pár uklizeček,zakopat se na zahradě a dělat že jste brambora,nebo prostě a jednoduše zmizet z povrchu zemského.
Mám tu pár tipů,jak se zbavit takovéto nálady.

1.)ČOKOLÁDA
Nehodlám tady vychovat národ obtsloustlých lidí,co při každé smutné chvilce sahají po jídle,jen poukazuju na to,že čokoláda působí nejen jako afrodiziakum,ale zároveň výrazně zlepšuje náladu,díky látkám v sobě obsažených(ano,mnoho lidé to neví,ale kdyby člověk dokázal snist 500 tabulek čokolády,dosáhl by přibližně stejného účinku jako by si vzal LSD).
Obecně platí,čím je čokoláda více hořká,tím lepší má na náladu účinek a méně kalorií do boků.
Bože lidi,jednou za čas se hřešit může.

2.)POHYB
Kdo se nechce cpát,může se hýbat.
Účinky to má skoro stejné,ba možná i lepší,jelikož pro sebe uděláte něco dobrého(ovšem ne že by čokoláda byla špatná...)
Dělejte cokoliv,skákejte,běhejte,posilujte,dělejte yogu...opravdu cokoliv,příčemž nemáte čas přemýšlet,jelikož umíráte na kyslíkový dluh.

3.)SEX
Je to pravda.
Mnohým se to nebude líbit,ale nejlepším účinkem na špatnou náladu je dobrý sex.Po něm se totiž dostaví takzvané "hormony štěstí" a špatná nálada je tatam.
A taky,proč to nezkusit,že?

4.)HORKÝ ČAJ/KAFE+DOBRÁ KNÍŽKA/FILM/HUDBA
Něco z této rovnice si vyberte a proveďtě.Nepouštějte si nic depresivního,smutnýho nebo složitýho,ačkoliv v akovéto náladě máte chuť právě na to.
Pusťte si nějakou komedii,přečtěte knížku s happy endem,poslechněte si stokrát omýlaný a nenáviděný song Happy(pokud vás nerozveselí,přinejmenším vás naštve)
Vyhýbejte se velkému přemýšlení,naopak,NEMYSLETE!!
Vtipné že?
Ale je to bohužel tak.Neuvažujte nad ničím,co vaši náladu jen problubuje.Naopak.Snažte se myslet pozitivně.
Kytičky,sluníčko,duha...? Ano?
JÁSEJTE JEDNOROŽCI!!!

5.)NÁKUPY
Pokud jste ženy,nějaká ta maličkost vždycky udělá radost.
Pokud jste muži...máte smůlu,tento bod můžete s klidným svědomím přeskočit.

6.)OBKLOPTE SE NĚČÍM/NĚKÝM PĚKNÝM
Vždy pomůže se podívat na něco pěkného.Štěně,malej hroch...dokonce i mimino žraloka je docela pěkný tvor(to vás ovšem nenavádím ať e seberete a jdete do nejbližšího zveráče koupit štěně...pozor!!)
Nebo se seberte a jděte ven s někým,kdo přímo překypuje optimismem tak velikým,že zvládne nakazit i vás.Nemáte šajna,kolik toho zvládne udělat taková pěkná dávka víry v dobro.

7.)KREATIVNÍ ČINOST
Kreslete.Patlejte modelínu,kupte si plátno a roztřískejte po něm balonky s barvou.Sepiště své pocity na papír a ten pak spalte(nikoliv roztrhejte,SPALTE),tančete po pokoji,zpívejte ve sprše,brečtě,křičtě,neduste to v sobě.Zkousněte polštář a hystericky zařvěte(aniž by vás slyšel soused),vezměte starou nepotřebnou skleničku a třískněte s ní o beton(pokud si to uklidíte),malujte abstraktní obrazy(šmouha,flek a kapka...),rozšlapejte kartonovou krabici,spěte,skládejte básničky,písničky,hrajte na kytaru,nehrajte na nervy,dělejte cokoliv,jen to ze sebe vypusťtě ven.
Nesmíte to spolknout,dříve nebo později by pak mohlo přijít něco co byste nemuseli strávit.

Tak co? Souhlas? :-)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Amon Amon | Web | 8. listopadu 2014 v 21:25 | Reagovat

Děkuju. Akorát se mi to hodí. Jinak máš fajn blog :)

2 brooxy brooxy | Web | 9. listopadu 2014 v 16:38 | Reagovat

Děkuju :-) [1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama