Prosinec 2014

Santa vs.Ježíšek

28. prosince 2014 v 17:29 | BROOXY
Hluboce se omlouvám svým dvěma pravidelným čtenářům(čau mami,zdar Ondro),za trochu zpožděný článek k tomuto tématu,ale jistě všichni uznáte,že během Vánočních svátků mají všichni v hlavě jiné věci než právě blogování(já například nemyslím nan nic jinýho než jak ukořistit těch posledních pár kousků lineckého,který se mi ještě nepodařilo sežrat).
Bože...už se vidím jak na začátku ledna neprojdu dveřmi.

Každopádně..k tématu.
Když mi moje sedmiletá sestřenice letos řekla,že napsala Santovi dopis,skoro jsem z toho dostala neštovice.
Jako vážně?
Copak příznivci Ježíška v Čechách vymřeli?
Můžete si být jisti jak důkladně jsem to vytmavila její matce,ačkoliv tu to ani při nejmenším nezajímalo a odsekla mi,že pro dítě je lepší,když si dokáže představit,kdo mu nosí dárky.
To mě zarazilo.
Částečně je to totiž pravda.
Lidé často přecházejí na chuť buclatému pojídači sušenek právě proto,že vědí,jak "reálně" vypadá.
Jako červený,baculatý a lesklý dědeček s bílým plnovousem a saněmi taženými sobem,který se o půlnoci protáhne komínem,zdlábne mléko a sušenky,zanechá dárky a hupky dupky k dalšímu dítěti.
To pravý nefalšovaný Ježíšek nemá žádnou přibližnou podobu.Někteří si jej představují jako miminko s křídly(viz já a moje sestra),jiní jako velikou kouli energie s nožičkama(alias moje druhá sestřenice co evidentně při porodu spadla na zem) a něktří dokonce jako malého kluka s kudrnatými vlásky.
A tím,že něco nemá reálnou podobu to ztrácí na věrohodnosti-tedy podle mne.
Přeci nikdo neví jak skutečně vypadá,že? Tudíž ho nikdo neviděl že?
A jakto že u Santy Clause všichni vědí jak vypadá?(opomeňme nyní že Santu vytvořili tvůrci Coca-Coly a dívejme se na to z úhlu nevinných dětských očí).Určitě ho už tedy někdy viděl,když to všichni vědí.To znamená že existuje.
Logika je hnusná věc.
A podle mne víra v Ježíška v Česku upadá hlavně kvůlu tomuto.Nebudem si říkat,jak za to všechno může Amerika,obrázky se sobama a pyžama se Santa Clausem,kterými nás zásobuje.
Není to totiž úplně pravda.
V jiných zemí moc dobře vědí,jak vypadá ten kdo jim nosí dárky a z vysoka na nějakého Santu dlabou,protože mají svojí představu.
Problém je,že náš problém vlastně nemá řešení.
Jistě,některé časopisy se pokoušely o ztvárnění Ježíška,aby jednou a provždy měl konkrétní formu a tvar,ale nikdy se to nesetkalo s úspěchem.
Češi si hold musí svého Ježíška,představit,jak sami chtějí a umí.
A řekněte mi...není to možná lepší?

Zn:CHCETE MĚ?

9. prosince 2014 v 15:58 | BROOXY
Dost často slýchávám od kuků,jak je možný,že nemám kluka a zda-li bych nějakého nechtěla-většinou se tím někým myslí oni dotyční.
Nemám o sobě nějaký super mínění,ale fajn...hodně lidi o mě to mínění má NevinnýSmějící se
Problém je v tom,že jako malá jsem zřejmě z matčiny dělohy vyletěla přímo na podlahu a nenávratně si poškodila tu část mozku,kde se skrývá normální chování.
Přesněji řečeno...jsem docela magor(ačkoliv si nemyslím že jsem sama...že,dámy? ) a pro spoustu kluků je to docela šok,když mě poznají pořádně.
Proto mě tak trochu napadlo(ano,chtěla jsem si zase jednou napsat článek o sobě S vyplazeným jazykem chochochoó),že bych mohla vytvořit takový souhrn věcí,na který musí být připravenou člověk,co si se mnou chce něco začít.

1.)VĚČNĚ HLADOVÁ
Jsem schopná jíst celý den a jakmile nedostanu svoji dávku jídla,jsem děsivě protivná.Chci říct...aktivně dělám bikram jogu(při které se prosím pěkně cvičí v ničivejch 40 stupních),díky které jsem docela v kondici a za nějakou dobu jsem si vypěstovala metabolismu,který se po každých 3-4 hodinách dožaduje příjmu dalších potravin.Tudíž každé čtyři hodiny dostávám mučivý hlad....tudíž vlastně jím nonstop.
A jídlo miluju nadevše.Snažím se jíst zdravě...ale i ten blbej řapíkatej celer jsem schopná uctívat jako božstvo,když mám hlad.
2.)JSEM OTRAVNÁ
Aneb kdy se šklebím,dělám ksichty,lítám po domě a dělám naschvály.Kousance a štípance jsou součástí balíčku.
K tomuto stavu dochází,když jsem znuděná a mám silnou potřebu někoho prudit tak silně,dokud mě nezavře do skříně(Ano,to můj bývalý přítel kdysi udělal...pomohlo to)..
3.) JSEM NESKUTEČNĚ ŠKODOLIBÝ TVOR
Nečekejte ode mne žádný úctyhodný činy.Jsem jeden z nejškodolibějších lidí,co můžete potkat.Za žádných okolností nesmíte usnout když jsem ve svém škodolibém módu....jen na vlastní nebezpečí.
4.)NEZKROTNÝ TANEC A ZPĚV
Jsem blázen do hudby,architektury a umění.Občas se stane že se začnu rozplývat nad kostelem z gotiky a moje rozplývání zabere zbytek odpoledne,jelikož se nutně potřebuju jít podívat dovnitř a ujistit se,že jsem se ve svém odhadu co se stavby týče nespletla.Neustále otravuju s novými výstavami výtvarníků a nebo koncerty kapel,které chci vidět,ačkoliv ostatním normálním osobám můžou přijít až neskutečně nudné(kromě koéncertů...ZÁSADNĚ nechodím na nudné koncerty...)
Nejhorší stádium nastává,kdy si sama chci na umělce zahrát a pustím si do uší sluchátka,přičemž patlám něco na plátno a zvládám si u toho ještě tancovat a zpívat(a všichhni ptáci v okolí zmírají).
Prchejte!!

5.)FILMOVEJ A KNIŽNÍ ZÁVISLÁK
Prolejzám knihovny a obchody s knihami a jakmile najdu tu svoji vyvolenou,zasednu a nikdo už mě od knížky neodtrhne.Tudíž pozvánka na hezké rande může skončit odmítnutím "Sorry zlato,ještě stopadesát stránek,pozvi mámu".
Taky miluju akční filmy,ale především fantasy a sci-fi.Úplně nejvíc žeru Pána prstenů,X-meny a Hvězdný války.
A baví mě sledovat hokej.
A nesnáším romantický filmy...
A ano,občas zapomínám že se mám chovat jako křehká dáma(což ne vždy při sledování zápasu jde...svýho hokejovýho trika se nevzdám!!!)

6.)MOJE MLUVA JE NEZASTAVITELNÁ
Dokážu se bavit skoro o čemkoliv na jakékoliv téma(kromě Biebra,politiky a veganství) a jakmile se do něčeho pustím,už tu tlamičku jen tak nezavřu...leda když budete předstírat smrt a kácet se s protočenýma očima k zemi...ale ani to není stoprocentníMrkající
Jsem neskutečně upovídaná.


7.)JSEM SNÍLEK
Moje mysl se dost často vnáší někde mezi Narnií a Zemí nikoho,moje představy jsou nereálné a moje fantazie či sny ztřeštěné(prosím...jen mě se může zdát sen,kdy jako obří chlupatá včela plánuju obsadit Měsíc a vytvořit tam novou rasu)
Chce to trpělivost...

8.)BIOLOGIE
Pokud vám do hlavy zrovna nehustím díru přednáškou o architektuře či umění,buďte si jisti že za chvilku přijde poučný výklad o buchance obecné,nebo čemkoliv živém a pro mě úžasném-byť je to sebevíc nechutné.
9.)JSEM NÁROČNÁ NA POZORNOST
Mám nedostatek dotyku,i když mě drží celej den.Pořád bych se zvádla tulit a mazlit.Jsem jako malé dítě a vyžaduju co největší pozornost.Mám své hranice a vím,kde je mají ostatní...ale jakmile se mi někdo delší dobu nevěnuje začínám se ozývat a házet po nich dudlíkem.Tak to jsem já...stále se mnou chcete mít něco společnýho? :D

7 VĚCÍ KTERÉ MŮŽOU DĚLAT POUZE LIDI BEZ VZTAHU

9. prosince 2014 v 15:05 | BROOXY
1.)CELÁ POSTEL JE VAŠE
Nikdo vám nebere peřinu,netiskne k vám svoje studený nohy a už rozhodně vám nechrápe do ucha


2.)VŠECHNO JÍDLO MŮŽETE SNÍST SAMI


4.)MŮŽETE JÍT DO KINA NA CO CHCETE
A nemusíe pak celou dobu poslouchat že ten akčňák/slaďák by byl lepší

5.)MŮŽETE SE KAMARÁDÍČKOVAT S OPAČNÝM POHLAVÍM JAK JE LIBO


6.)NEMUSÍTE VYMÝŠLET VÝMLUVY
...proč pro jednou chcete jen zůstat doma sami a čučet na Pána prstenů,nebo prostě jednou vynechat návštěvu příbuzných

7.)NEMUSÍTE ZAVÍRAT DVEŘE NA ZÁCHOD
...případně zděšeně prchat z koupelny s ručníkem menším že by se vám po něj nevešel ani malíček u nohy