Co mě štve ve fitness světě

20. července 2016 v 12:46 | BROOXY
V moderním světě jednadvacátého století se zdravý trend rozrostl a je to skělý. Lidi už se zajímají co kupují a nesoukají do sebe točeňáky s nulovým procentem masa a neberou peníze jako hlavní ekvivalent podle čeho kupovat jídlo. Bohužel s tímto se i rozrostl velký proud extrémních a mnohdy až drastických výživových směrů.
Chvíli byl hit low fat "Z tuků budeš tučný, pojď budem kupovat odstředěné jogurty " low carb " Sacharidy jsou nepřítel, jsou to jen přeměněné cukry "

Ne přátelé sacharidy jsou prostě jedna ze složek stravy, prostě tu jsou a měli bychom se je naučit respektovat, stejně jako oni dozajista respektují nás.

Z diet se staly trenty a ty se staly cool. Kdo jí chleba tak ten cool rozhodně není a nesmí s námi sedět u stolu.

Z původního vegetarianství se vyvinulo mnoho druhů jiných směrů jako například veganství (do určité míry to ještě chápu, maso mi buď nechutná, nebo se nechci podílet na krvavé vraždě zvířat po celém světě) a nebo paleo (zde se už ovšem zrácím).Budeme papat jen to co měli v paleolitu. Zde tu myšlenku trochu nepobírám, protože je založená na představě pračlověka co se cpal velmi pestrým výberem ovoce a zeleniny, druhy masa a byl to silný a zdravý alfasamec.
Pravda ovšem byla že náš praotec se živil tím málem,co měl v okolí a čas od času snědl něco dříve, než to snědlo jeho.
A když umřel ve čtyřiceti,byl rád.

Ale světe div se, lidé se po vyřazení tučných polotovarů a zařazení více ovoce a zeleniny do jídelníčku cítí opravdu lépe a fit. Jaký to zázrak!!!!

Taky teď frčí vyhýbat se lepku. Protože se po něm tlouste.Způsobuje špatnou pleť. Narušuje sliznice, trávící soustavu, játra, slinivku a střeva. To jste nevěděli,že lepek lepí cévy a vyvolává v těle záněty??? Způsobuje světovou válku.Smrt štěňátek a podobně.
Přátelé, pokud trpíte celiaki, což je onemocnění, kdy dojde k zásadnímu poškození střev a tělo již nesnese ani trošku lepku (lepek spouští u celiaků autoimunitní reakci a provokuje tělo k útoku na sebe a to zejména na klky v tenkém střevě), tak samozřejmě ani neceknu, ale vypustit lepek protože "jste někde četli že je špatnej", tak to nedělejte nebo to prosím aspoň neříkejte nahlas.


Nedávno si jedna "fitness" stránka (nebudu jí zde dělat reklamu ale začíná na super) vzala jako hlavní zlo fitness světa ovesnou kaši.
Ano přesně tak, je to dílo satana.
V tomto článku jsme se mohli dočíst jak ovesná kaše podporuje pocit hladu a způsobuje přejídání (je zde velké množství vlákniny,které naše tělo tráví velmi veeeelmi pomalu a většina lidí si do kaše navíc přidává mléko-bílkoviny které se také tráví dloho a pocit hladu nastane daleko pozdějí než při konzumaci jiných jídel..takže cože?) zvyšuje hladinu inzulinu (ano,kaše stejně jako každé přijmuté jídlo zvyšuje hladinu inzulinu,který potom pomáhá narvat glukosu do buněk, třeba těch svalových) snižuje mozkovou činnost (argumentem zde bylo že štěpením přítomných sacharidu zde vzniká glukóza, ale to je přece palivo pro mozkové buňky takže nějak nechápu proč by se měla mozková činnost snižovat? )
Nebudu se snad ani vyjadřovat jak se článek opíral o výtržky z textů a vědecky vyvratitelná fakt,vhnalo mi to zkrátka krev do žil.

A úplně posledním trendem, kterým bych ráda zakončila tento článek jsou detoxy. Budeme se cpát čím chceme, dělat nic a jednou za měsíc se propláchneme zeleninovou šťávou a bude nám fajn. Ano, komu by nebylo fajn povyčistění organismu od těch hnusů co pojídáme celý zbytek měsíce?
Geniální.

Zkrátka bych lidem doporučila aby nepodléhali krátkodobým trendům,používali rozum a proste si neničiloi zbytečně těla jen aby byli in.

PS:Budu ráda za jakýkoliv feedback Smějící se
BROOXY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Paralela Paralela | E-mail | Web | 15. srpna 2016 v 19:22 | Reagovat

Naštěstí začíná být víc lidí, kteří na toneslyší. A pak taky - typy, který jdou spíš s dobou než za pravdou, tak to budou dělat celej život. asi.
moc fajn článek :)

2 brooxy brooxy | Web | 15. srpna 2016 v 21:12 | Reagovat

No pro spoustu lidí je to prostě módní trend :-/ děkuju moc :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama