Kanárské ostrovy-fotočlánek

31. srpna 2016 v 14:48 | BROOXY

Cestování miluju. Objevovat nové světy, jejich zvyky a kulturu. Proto, když se mi před koncem prázdnin objevila možnost navštívit Kanárské ostrovy, neváhala jsem a v pátek večer se už procházela po písečných plážích a cachtala nohy v Atlantiku.
Moje rozčarování opadlo další den, kdy se moje tělo po hodině na sluníčku rozhodlo , že být rajče je daleko zábavnější a že si to rozhodně musím zkusit. Takže jsem zbytek odpoledne strávila zalezlá ve stínu a přítel na mně plácal slizské kousky aloe vera.
Osobně bych tedy lidstvo rozdělila na dvě poloviny.
Na ty, kterým vražedné slunce a slaná voda prospívá-jsou opálení, šťastní a krásní-a na ty, kteří opuchnou jen co se jejich kůže dotkne sůl a během pobytu u moře se přemění na ropuchu bradavičnatou.
Bohužel to té druhé skupiny patřím i já.

Každopádně i v poměru k mému novému nechutnému vzhledu jsem byla poměrně šťastná a objevovala místní končiny.
A hlavně jídlo
Poprvé jsem měla šanci se přecpat španělským tapas nebo místníma bramborama pečenýma v soli.


Ale aby to tu nebylo jen o mým gurmánských foodporn, musím říct, že sopečné ostrovy sice neoplývají kdovíjakou bujnou florou ale za to tu jsou roztomilá městečka plná krámečků a butiků, které přímo vybízejí k návštěvě.

Španělé jsou velmi vstřícní, šťastní a živelní lidé a zvyknout si na jejich tempo chvilku zabere, ale stojí to za to. Skoro bych je přirovnala k Italům, ale chybí jim jejich nebezpečný styl jízdy autem.
Každopádně mne jako národ nadchnuli a doufám, že se za nima podívám i do jiných španělských končin.
Jak jste strávili posledné kousky léta Vy? :-)


BROOXY

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama